Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie

Trening kompetencji i umiejętności społecznych

Program kursu pn. "Trening kompetencji i umiejętności społecznych" - 20 godz. - obejmuje następujące zagadnienia:

- Zapoznanie się i integracja grupy
- Poznanie oczekiwań i motywacji udziału w zajęciach
- Ustalenie reguł grupowych i indywidualnych

Komunikacja:
- komunikacja werbalna
-komunikacja niewerbalna

Asertywność
- Określenie swoich słabych i mocnych stron
- Wzmacnianie poczucia własnej wartości

Celem "Treningu kompetencji i umiejetności społecznych" jest aktywizacja społeczna słuchacza poprzez wykorzystanie wiedzy i umiejętności w zakresie rozwoju i doskonalenia umiejętności interpersonalnych.
Osoby z wysokim poziomem kompetencji społecznych są lepszymi pracownikami, szybciej awansują, mają lepsze kontakty z ludźmi, prezentują wyższy poziom zdolności adaptacyjnych, rozwijają umiejętność współdziałania, potrafią pracować w grupie i polubownie rozwiązywać konflikty, pracują bardziej efektywnie, a w przypadku utraty pracy, szybciej znajdują nowe zatrudnienie. Kompetencje społeczne decydują o poziomie socjalizacji jednostki, jej dojrzałości do pełnienia różnych ról społecznych – ucznia, studenta, żony, męża, rodzica czy pracownika. Warunkują pozytywne relacje z innymi ludźmi oraz osiąganie celów życiowych, edukacyjnych i zawodowych istotnych dla jednostki i organizacji.