Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie

Egzamin sprawdzający kwalifikacje osób zajmujacych się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci energetycznych w zakresie grupy I, II, III. Przyjmujemy wnioski.

Komisja Kwalifikacyjna Nr 78 powołana przez Urząd Regulacji Energetyki

Grupa I
Urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne wytwarzające, przetwarzające, przesyłające i zużywające energię elektryczną.
Grupa II
Urządzenia wytwarzające, przetwarzające, przesyłające i zużywające ciepło oraz inne urządzenia energetyczne.
Grupa III
Urządzenia, instalacje i sieci gazowe wytwarzające, przetwarzające, przesyłające, magazynujące i zużywające paliwa gazowe.

Aby przystąpić do egzaminu nadającego odpowiednie świadectwo, należy:
o wypełnić wniosek o sprawdzenie kwalifikacji,
o uiścić opłatę egzaminacyjną,
o zabrać ze sobą dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty).

Obecnieopłata za egzamin kwalifikacyjny wynosi 185,00 zł w obrębie jednej grupy urządzeń energetycznych.
Opłata egzaminacyjna jest ustalana na podstawie Rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. Nr 89 poz. 828 § 14 pkt. 2). Opłata stanowi 10% najniższego wynagrodzenia w danym roku.

Po zdanym egzaminie zostaje wystawione świadectwo kwalifikacyjne na podstawie protokołu z odbytego egzaminu. Świadectwa Kwalifikacyjne wystawia sekretarz Komisji.
Świadectwo Kwalifikacyjne ważne jest przez okres 5 lat od daty wystawienia.