Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie

Barman - Kelner. Trwa nabór.

Tematyka kursu obejmuje omówienie typów barów, zapoznanie z odpowiednim wyposażeniem i urządzeniami technicznymi, sprzętem barmańskim oraz szkłem, naczyniami i sztućcami. Słuchacze nabędą umiejętności w zakresie obsługi konsumentów, przygotowania sali, doradzania i udzielania konsumentom informacji dotyczącej menu.
Podczas części praktycznej szkolenia słuchacze nauczą się technik sporządzania i serwowania potraw, napojów bezalkoholowych, alkoholi oraz parzenia kawy i herbaty.

Zakres tematyczny kursu obejmuje także zapoznanie z wyposażeniem i sprzętem baru, bufetu, sali konsumenckiej, umiejętność przygotowania pomieszczeń do obsługi konsumenta oraz zaopatrzenia lokalu w towary i produkty żywnościowe. Przygotowanie do wykonywania zadań kelnera obejmuje uczestnictwo w zajęciach praktycznych z zakresu obsługi gości w lokalu gastronomicznym i w hotelu, obsługi przyjęć okolicznościowych oraz sporządzania rozliczeń kelnerskich. Słuchacze poznają techniki sporządzania koktajli i napojów, ich serwowania oraz rozliczania baru.
Szkolenie na kelnera obejmować będzie umiejętności związane z pracą kelnerską, w szczególności dotyczące obsługi klienta, organizacji przedsiębiorstw gastronomicznych oraz technik serwowania posiłków i napojów.

Szkolenie kończy się egzaminem, którego pozytywny wynik potwierdza umiejętności zawodowe słuchacza. Absolwenci kursu otrzymują zaświadczenie jego ukończenia na druku wg wzoru MEN.