Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie

Zakończone

W okresie od 15.08.2012 do 31.01.2014 na terenie województwa świętokrzyskiego Zakład realizował projekt szkoleniowy „Dobry grunt”, w ramach działania 8.1.2 objęty dofinansowaniem w kwocie 534 189, 60 PLN. Był on skierowany do 46 kobiet i 43 mężczyzn odchodzących z rolnictwa i oferował im doradztwo zawodowe oraz kursy: Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, Sprzedawca z obsługą kas fiskalnych i fakturowaniem, Kucharz z organizacją przyjęć okolicznościowych, Gospodarka magazynowa z obsługa kasy fiskalnej i wózka, Spawanie metodami MAG i TIG.


Zakład Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie ma przyjemność poinformować, że zakończył realizację projektu pn. „Nowe kwalifikacje – nowe szanse powrotu na rynek pracy"
Informacje o Projekcie:
Priorytet: VII. Promocja integracji społecznej
Działanie: 7.2. Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej
Poddziałanie: 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym

Tytuł projektu:
„Nowe kwalifikacje – nowe szanse powrotu na rynek pracy"
Okres realizacji projektu: 01.09.2010-31.12.2011
Cel projektu:
Celem projektu było podniesienie kwalifikacji 128 mężczyzn z województwa podkarpackiego poprzez udzielenie kompleksowego wsparcia w postaci doradztwa i szkoleń zawodowych w okresie od marca 2010 do sierpnia 2010
Co projekt oferował:
• Doradztwo zawodowe
• Szkolenia zawodowe: Spawanie metodami MAG i TIG.

Uczestnikom szkolenia zapewniono:
• zwrot kosztów przejazdu,
• dodatek szkoleniowy,
• materiały szkoleniowe do zajęć teoretycznych i praktycznych,
• poczęstunek,
• badania lekarskie
• certyfikat spawacza w języku angielskim lub niemieckim
• książeczkę spawacza.

Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


 

W okresie od 01.04.2008 roku do 30.11.2008 roku ZDZ realizował projekt „Jedno szkolenie – wiele możliwości. Spawanie metodami: MAG i TIG dla osób 45+". Celem głównym projektu było podniesienie i dostosowanie lub podwyższenie dotychczasowych kwalifikacji 132 pracujących osób dorosłych (ukończone 45 lat, z wykształceniem co najwyżej średnim). Projekt był realizowany w 10 powiatach. Absolwenci otrzymali świadectwa egzaminu spawacza honorowane na terenie całej Unii Europejskiej.
W roku 2006 zrealizowano 2 projekty szkoleniowe, współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. "JEDNO SZKOLENIE ? WIELE MOŻLIWOŚCI. SPAWANIE METODAMI: MAG I TIG WZBOGACONE O NAUKĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO Z ELEMENTAMI SŁOWNICTWA SPECJALISTYCZNEGO" to program adresowany do osób posiadających już pewne doświadczenie w pracy spawalniczej. Ukończyło go 69 osób z terenu całego województwa podkarpackiego. Absolwenci otrzymali min. świadectwa egzaminu spawacza honorowane na terenie całej Unii Europejskiej.

Projekt "BEZPIECZNIE Z TOWAREM NIEBEZPIECZNYM. SZKOLENIE ADR WZBOGACONE O NAUKĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO Z WYKORZYSTANIEM SŁOWNICTWA SPECJALISTYCZNEGO" umożliwiał uzyskanie uprawnień pozwalających na przewóz drogowy towarów niebezpiecznych. Skierowny był do osób zamieszkałych na terenie województwa podkarpackiego. W programie udział wzięło 180 osób. Obydwa projekty były adresowane do osób pracujących, z zastrzeżeniem, że aktualne stanowisko pracy nie musi być związane z tematyką kursów.